Tool API (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Number
cy: Rhif

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: String
cy: Llinyn

en: Exists
cy: Yn bodoli

en: Tools
cy: Arfau

en: Select
cy: Dewis

en: Trigger
cy: Sbardun
