Tool API (1.0.0-beta1) - en to fil translation catalogue (11 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan
