Tool API (1.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (28 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Number
he: מספר

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Text
he: טקסט

en: Email
he: דוא"ל

en: String
he: מחרוזת

en: Provider
he: ספק

en: Tools
he: כלים

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Map
he: מפה

en: Entity
he: יישות

en: Missing
he: חסר

en: Select
he: בחר

en: Add another item
he: הוספת עוד פריט

en: Execute
he: ביצוע

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Trigger
he: גורם מפעיל
