Tool API (1.0.0-beta1) - en to jv translation catalogue (20 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Number
jv: Angka

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: String
jv: Tembung

en: Exists
jv: Ana

en: Undefined
jv: Durung didefinisi

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Trigger
jv: Pemicu
