Tool API (1.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (19 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Number
ku: ژمارە

en: Required
ku: پێویستە

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: View
ku: پیشاندان

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Add another item
ku: زیادکردنی بڕگەیەکی تر
