Tool API (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Number
fa: عدد

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: هویت

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: String
fa: رشته

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Tools
fa: ابزارها

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Map
fa: نقشه

en: Entity
fa: عنصر

en: Select
fa: انتخاب

en: Add another item
fa: افزودن عنصر دیگر

en: Entity type
fa: نوع عنصر
