Tool API (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Number
pt: Número

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Text
pt: Texto

en: String
pt: Expressão

en: Exists
pt: Existe

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Undefined
pt: Indefinido

en: Map
pt: Mapa

en: Entity
pt: Entidade

en: Missing
pt: Em falta

en: Select
pt: Selecionar

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Entity type
pt: Tipo de entidade
