Tool API (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: Required
ru: Обязательно

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Text
ru: Текст

en: Class
ru: Класс

en: String
ru: Строка

en: Exists
ru: Существует

en: Provider
ru: Поставщик

en: Tools
ru: Инструменты

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Map
ru: Карта

en: Entity
ru: Сущность

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Select
ru: Выбрать

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: Execute
ru: Выполнить

en: Read
ru: Читать

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Trigger
ru: Триггер

en: Plugin ID
ru: ID плагина
