Toolbar Anti-flicker (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Horizontal orientation
fr: Orientation horizontale

en: Vertical orientation
fr: Orientation verticale

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
fr: La barre d'outils ne peut pas être orientée horizontalement quand elle est verrouillée.
