Toolbar Anti-flicker (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: Horizontal orientation
ja: 水平方向

en: Vertical orientation
ja: 垂直方向

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
ja: ツールバーがロックされている場合、水平方向に設定することはできません。
