Toolbar Anti-flicker (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Home
pt: Início

en: Toolbar
pt: Barra de Ferramentas

en: Horizontal orientation
pt: Orientação horizontal

en: Vertical orientation
pt: Orientação vertical

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
pt: A barra de ferramentas não pode ser definida para uma orientação horizontal quando está bloqueada.
