Toolbar Link (2.0.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Attributes
fr: Attributs

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Class
fr: Classe

en: Machine name
fr: Nom système

en: Target
fr: Cible

en: Link url
fr: URL du lien

en: Link attributes
fr: Attributs du lien

en: New window (_blank)
fr: Nouvelle fenêtre (_blank)

en: Same window (_self)
fr: Même fenêtre (_self)

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
fr: Les chemins saisis manuellement doivent commencer par l'un des caractères suivants : / ? #
