Toolbar Link (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Attributes
it: Attributi

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Class
it: Classe

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Link attributes
it: Attributi del link
