Toolbar Link (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Class
tr: Sınıf

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Target
tr: Hedef

en: Link attributes
tr: Bağlantı öznitelikleri
