Toolbar Link (8.x-1.1) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
