Toolbar Link (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Attributes
gl: Atributos

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Class
gl: Clase

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Target
gl: Destino

en: Link attributes
gl: Atributos da ligazón
