Toolbar Menu (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Usage
fr: Utilisation

en: About
fr: À propos

en: Horizontal orientation
fr: Orientation horizontale

en: Vertical orientation
fr: Orientation verticale

en: Add your favorite menu in the Drupal Toolbar
fr: Ajouter votre menu préféré dans la barre d'outils Drupal

en: Manage your menus (Structure > Menu)
fr: Gérer vos menus (Structure > Menu)

en: Check all menus you want to appear in your toolbar
fr: Vérifier tous les menus que vous souhaitez voir apparaître dans votre barre d'outils

en: Re-order the menu entries if you want
fr: Vous pouvez réordonner les entrées du menu

en: Save the configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Your selected menus must appears in the toolbar
fr: Vos menus sélectionnés doivent apparaître dans la barre d'outils

en: @menu_label actions
fr: Actions @menu_label

en: Add your favorite menu (Structure > Menu) in the Drupal Toolbar
fr: Ajouter votre menu favori (Structure > Menu) dans la barre d'outils Drupal

en: Add Toolbar menu element
fr: Ajouter un élément de menu dans la barre d'outils

en: Configure Toolbar Menu to add your own element in the toolbar
fr: Configurer Toolbar Menu pour ajouter votre propre élément à la barre d'outils

en: Rewrite menu label with this label
fr: Réécrire le libellé du menu avec ce libellé.

en: Use menu label
fr: Utiliser le libellé du menu

en: View <em>@label</em> element in the toolbar
fr: Voir l'élément <em>@label</em> dans la barre d'outils

en: Display the menu label in toolbar instead of this entity label
fr: Afficher le libellé du menu dans la barre d'outils au lieu du libellé de l'entité
