Toolshed (2.0.0-beta20) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Media
bn: মাধ্যম
