Toolshed (2.0.0-beta20) - en to cs translation catalogue (46 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Actions
cs: Akce

en: Remove
cs: Odstranit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Add
cs: Přidat

en: Filename
cs: Název souboru

en: File extensions
cs: Přípony souborů

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Filter
cs: Filtr

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Media
cs: Média

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Original
cs: Původní

en: in
cs: v

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Select list
cs: Seznam

en: Display label
cs: Zobrazit popisek

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Extension
cs: Přípona

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: Any
cs: Libovolný

en: Image file
cs: Soubor obrázku

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: not in
cs: není v

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Label display
cs: Zobrazení popisku

en: Plugin ID
cs: ID pluginu
