Toolshed (2.0.0-beta20) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Value
hi: मान

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: File extensions
hi: फाइल एक्सटेंशन

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Filter
hi: फिल्टर

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Sort order
hi: क्रमबद्ध आदेश

en: Media
hi: मीडिया

en: Provider
hi: प्रदाता

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Display name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Entity
hi: इकाई

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Check boxes/radio buttons
hi: चेक बॉक्स / रेडियो बटन

en: Alias
hi: उपनाम

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Is one of
hi: में से एक है

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Is none of
hi: इनमें से कोई नहीं है

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट

en: Entity label
hi: entity उपनाम
