Tooltip Taxonomy (2.0.1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: ID
fa: شناسه

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: - Select an existing field -
fa: - یک فیلد موجود را انتخاب کنید -

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
fa: لیست -با فاصله از هم جدا شده- برچسب‌های مجاز HTML در محتوای خوراک. (برچسب‌های غیر مجاز حذف خواهند شد.)

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش
