Tooltip Taxonomy (2.1.0) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Allowed HTML tags
oc: Balisas HTML autorizadas

en: - Select an existing field -
oc: - Seleccionatz un camp existent -

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
oc: Una lista separada per espacis d'etiquetas HTML permesas dins lo contengut dels elements del canal. Les etiquetas no permeses se separen del contengut.
