Tooltip Taxonomy (2.1.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: %label has been deleted.
tr: %label silindi.

en: Allowed HTML Tags
tr: İzin Verilen HTML Etiketleri

en: - Select an existing field -
tr: - Mevcut bir alanı seçiniz -

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
tr: Besleme öğelerinin içeriğinde izin verilen HTML etiketlerinin, boşlukla ayrılmış listesi. İzin verilmeyen etiketler içerikten çıkarılır.

en: View modes
tr: Görüntüleme kipleri
