Tooltip Taxonomy (2.1.1) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: ID
ar: المعرف ID

en: Allowed HTML tags
ar: وسوم إتش.تي.إم.إل المسموح بها

en: About
ar: حول

en: - Select an existing field -
ar: - اختر حقل موجود -

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ar: قائمة مفصولة بفراغات من وسوم HTML المسموح بها في محتوى عناصر التلقيمات. يتم تلقائياً إزالة العلامات الغير مسموح بها.
