Tooltip Taxonomy (2.1.1) - en to hr translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Allowed HTML tags
hr: Dopuštene HTML oznake

en: About
hr: Opis

en: - Select an existing field -
hr: - Odaberite postojeće polje -

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
hr: Razmakom razdvojen popis HTML oznaka, dopušten u sadržaju feed stavki. Nedopuštene stavke će biti uklonjenje iz sadržaja.
