Tooltip Taxonomy (2.1.1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Allowed HTML tags
ja: 使用できるHTMLタグ

en: %label has been deleted.
ja: %label を削除しました。

en: About
ja: アバウト

en: - Select an existing field -
ja: - 既存のフィールドを選択 -

en: Text formats
ja: テキストフォーマット

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ja: フィードアイテムのコンテンツに利用可能なHTMLタグの一覧をスペース区切りで表示しています。許可されていないタグはコンテンツから取り除かれます。

en: View modes
ja: ビューモード
