Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: About
cs: Popis

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
cs: Mezerami oddělený seznam HTML značek povolených v obsahu novinek. Nepovolené značky budou z textu odstraněny.

en: View modes
cs: Režimy zobrazení obsahu
