Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Allowed HTML tags
fi: Sallitut HTML-tagit

en: %label has been deleted.
fi: %label on poistettu.

en: About
fi: Tietoja

en: - Select an existing field -
fi: – Valitse olemassaoleva kenttä –

en: Text formats
fi: Tekstimuodot

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
fi: Välilyönnein eroteltu lista syötteissä sallituista HTML-tageista. Kaikki kielletyt tagit poistetaan.

en: View modes
fi: Näyttötavat
