Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Field
ru: Поле

en: Allowed HTML tags
ru: Допустимые HTML-теги

en: %label has been deleted.
ru: %label было удалено.

en: About
ru: Информация

en: - Select an existing field -
ru: - Выберите существующее поле -

en: Text formats
ru: Текстовые форматы

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ru: Введите список HTML-тегов, которые будут разрешены в получаемых сайтом лентах. Теги, которых нет в списке разрешённых, будут удалены.

en: View modes
ru: Режимы отображения
