Tooltip Taxonomy (2.2.1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Content Types
de: Inhaltstypen

en: Allowed HTML tags
de: Erlaubte HTML-Tags

en: Negate
de: Negieren

en: %label has been deleted.
de: %label wurde gelöscht.

en: About
de: Über

en: Bundles
de: Subtypen

en: Allowed HTML Tags
de: Erlaubte HTML Tags

en: - Select an existing field -
de: - Vorhandenes Feld auswählen -

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
de: Eine leerzeichengetrennte Liste von erlaubten HTML-Tags im Inhalt von Feedinhalten. Nicht erlaubte Tags werden aus dem Inhalt entfernt.

en: Text Formats
de: Textformate

en: View modes
de: Inhaltsdarstellungen

en: Path ID
de: Pfad-ID

en: View Modes
de: Ansichtsmodi

en: Saved the %label Example.
de: Das Beispiel %label wurde gespeichert.

en: The %label Example was not saved.
de: Das Beispiel %label wurde nicht gespeichert.
