Tooltip Taxonomy (2.2.1) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Delete
hu: Törlés

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: ID
hu: Azonosító

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Negate
hu: Negálás

en: %label has been deleted.
hu: %label törlése megtörtént.

en: About
hu: Leírás

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Allowed HTML Tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
hu: Az engedélyezett HTML jelölők szóközzel elválasztott listája. A tiltott jelölők el lesznek távolítva.

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: View modes
hu: Nézetmódok
