Tooltip Taxonomy (2.2.1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Allowed HTML tags
id: Tag HTML yang dibolehkan

en: Negate
id: Meniadakan

en: About
id: Tentang

en: Bundles
id: Bundel

en: - Select an existing field -
id: - Pilih field yang ada -

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
id: Daftar tag HTML yang dipisahkan spasial diperbolehkan dalam konten item umpan. Tag yang tidak diizinkan dibuang dari konten.

en: Text Formats
id: Format teks

en: View modes
id: Mode tampilan
