Tooltip Taxonomy (2.0.1) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Allowed HTML tags
sv: Tillåtna HTML-taggar

en: %label has been deleted.
sv: %label har raderats.

en: - Select an existing field -
sv: - Välj ett befintligt fält -

en: Text formats
sv: Textformat

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
sv: En blankstegsseparerad lista av HTML-taggar som är tillåtna i innehållet för flöden. Ej tillåtna taggar tas bort från innehållet.

en: View modes
sv: Visningsläge
