Total Control Admin Dashboard (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Action
fa: عملکرد

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Yes
fa: بله

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Menu
fa: قائم

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: no
fa: خیر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Last login
fa: آخرین ورود

en: Contains
fa: شاملِ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Apply
fa: تایید

en: Manage fields
fa: اداره میدان‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Add content type
fa: افزودن نوع محتوا

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Field UI
fa: رابط میدان

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
