Total Control Admin Dashboard (8.x-2.1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: E-mail
fr: Courriel

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Disable
fr: Désactiver

en: Comments
fr: Commentaires

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Yes
fr: Oui

en: Categories
fr: Catégories

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Configure
fr: Configurer

en: Email
fr: Courriel

en: no
fr: non

en: Created
fr: Créé

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Last login
fr: Dernière connexion

en: Contains
fr: Contient

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: New Content
fr: Nouveau contenu

en: Apply
fr: Appliquer

en: No content types available.
fr: Aucun type de contenu disponible.

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: Create Content
fr: Ajouter du Contenu

en: Offset
fr: Décalage

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: 1 spam | @count spam
fr[0]: 1 pourriel
fr[1]: @count pourriels

en: Content Overview
fr: Vue d'ensemble des contenus

en: Add content type
fr: Ajouter un type de contenu

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Add new link
fr: Ajouter un nouveau lien

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Master
fr: Principal

en: Manage categories
fr: Gérer les catégories

en: Menu UI
fr: Interface de menu
