Total Control Admin Dashboard (8.x-2.1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Disable
hu: Letiltás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Action
hu: Művelet

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Menu
hu: Menü

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: Create Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Offset
hu: Eltolás

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Field UI
hu: <em>Field</em> felhasználói felülete

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Taxonomy administration
hu: Taxonómia adminisztrációja

en: 1 categories | @count categories
hu[0]: 1 kategória
hu[1]: @count kategória

en: Manage categories
hu: Kategóriák kezelése
