TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: No
bn: না

en: Weight
bn: ভর

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
