TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to bo translation catalogue (37 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: No
bo: མིན

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: Node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: First
bo: དང་པོ

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Node content
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Speed
bo: མགྱོགས་ཚད

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Per page
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Fixed width
bo: གཏན་ཁེལ་བྱས་པའི་ཞེང་ཚད

en: - Use default -
bo: -སྔར་ཡོད་དེ་སྤྱོད་པ-
