TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Remove
cy: Symud

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: No
cy: Na

en: Weight
cy: Pwysau

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Text
cy: Testun

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: General
cy: Cyffredinol

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Last
cy: Olaf

en: Key
cy: Allwedd

en: First
cy: Cyntaf

en: Select
cy: Dewis

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Per page
cy: Pob tudalen
