TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Navigation
it: Navigazione

en: Role
it: Ruolo

en: Last
it: Ultimo

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: Found
it: Trovato

en: Key
it: Chiave

en: Node title
it: Titolo nodo

en: First
it: Primo

en: Missing
it: Mancante

en: Interval
it: Intervallo

en: Select
it: Scegliere

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Classes
it: Classi

en: Node content
it: Contenuto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Speed
it: Velocità

en: Direction
it: Direzione

en: Pause
it: Pausa

en: Cover
it: Copertina

en: Per page
it: Per pagina

en: Pagination
it: Paginazione

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: - Use default -
it: - Usa predefiniti -
