TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: No
jv: Ora

en: Weight
jv: Urutan

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Text
jv: Teks

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: General
jv: Umum

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Role
jv: Parāgā

en: Key
jv: Kunci

en: Slide
jv: Geser

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Direction
jv: Arah

en: Fixed width
jv: Ambané tetep
