TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to km translation catalogue (25 entries)

en: Focus
km: ផ្ដោត​លើ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Remove
km: យកចេញ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: No
km: ទេ

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Label
km: ស្លាក

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: General
km: ទូទៅ​

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Role
km: តួនាទី

en: Key
km: សំខាន់

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Direction
km: ទិស

en: Fixed width
km: ទទឹង​​ថេរ
