TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (22 entries)

en: Focus
ku: جەختکردن

en: Title
ku: ناونیشان

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: No
ku: نەخێر

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: Text
ku: دەق

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: General
ku: گشتی

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Role
ku: ڕۆل

en: Key
ku: کلیل

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌
