TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Focus
ne: केन्द्रित

en: Title
ne: शीर्षक

en: Previous
ne: अघिल्लो

en: Next
ne: अर्को

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: No
ne: हुँदैन

en: Weight
ne: वजन

en: Label
ne: लेबल

en: Text
ne: अक्षर

en: ID
ne: परिचय

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Navigation
ne: नेभिगेसन

en: Language code
ne: भाषा संकेत

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Direction
ne: दिशा

en: Pagination
ne: पृष्ठांकन
