TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Focus
pt: Foco

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: No
pt: Não

en: Weight
pt: Peso

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General
pt: Geral

en: Navigation
pt: Navegação

en: Role
pt: Grupo

en: Last
pt: Último

en: false
pt: falso

en: true
pt: verdadeiro

en: Found
pt: Encontrado

en: Key
pt: Chave

en: Node title
pt: Título do nó

en: First
pt: Primeiro

en: Allowed content types
pt: Tipos de conteúdos permitidos

en: Missing
pt: Em falta

en: Interval
pt: Intervalo

en: Live
pt: Ao vivo

en: Select
pt: Selecionar

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Drag
pt: Arrastar

en: Node content
pt: Conteúdo do nó

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Behavior
pt: Comportamento

en: Speed
pt: Velocidade

en: Direction
pt: Direção

en: Per page
pt: Por página

en: Pagination
pt: Paginação

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: Views content
pt: Conteúdo das Views

en: - Use default -
pt: - Usar o predefinido -
