TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Focus
th: โพกัส

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Remove
th: เอาออก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: No
th: ไม่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: General
th: ทั่วไป

en: Navigation
th: นำทาง

en: Key
th: คีย์

en: Select
th: เลือก

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Administrative title
th: หัวข้อด้านการบริหาร

en: Fixed width
th: ควางกว้างตรึง

en: - Use default -
th: - ใช้ค่าปริยาย -

en: Media query
th: สื่อแบบสอบถาม
