TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Focus
ur: توجھ

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Label
ur: عنوان

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Direction
ur: سمت
