TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Focus
ar: التركيز

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: العمليات

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: إزالة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: No
ar: لا

en: Weight
ar: الوزن

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Label
ar: التسمية

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: نَسق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: General
ar: عام

en: Navigation
ar: التنقل

en: Role
ar: دور

en: Last
ar: الأخير

en: Found
ar: عثر عليه

en: Key
ar: المفتاح

en: Node title
ar: عنوان العقدة

en: First
ar: الأولى

en: Slide
ar: شريحة

en: Missing
ar: مفقود

en: Interval
ar: الفترة الزمنية

en: Live
ar: مباشر

en: Select
ar: إختيار

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Per page
ar: لكل صفحة

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Administrative title
ar: عنوان إداري

en: - Use default -
ar: - استخدام الافتراضي -

en: Media query
ar: استعلام الوسائط
