TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: General
fr: Général

en: Role
fr: Rôle

en: Padding
fr: Remplissage

en: Last
fr: Dernier

en: false
fr: faux

en: true
fr: vrai

en: Found
fr: Trouvé

en: Key
fr: Clef

en: Node title
fr: Titre du nœud

en: First
fr: Premier(e)

en: Slide
fr: Glisser

en: Allowed content types
fr: Types de contenus permis

en: Missing
fr: Manquant

en: Interval
fr: Intervalle

en: Live
fr: En direct

en: Select
fr: Sélectionner

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Node content
fr: Contenu du nœud

en: Machine name
fr: Nom système

en: Pause on hover
fr: Pause au survol

en: Behavior
fr: Comportement

en: Speed
fr: Vitesse

en: Cover
fr: Couverture

en: Per page
fr: Par page

en: Play
fr: Lecture

en: Arrows
fr: Flèches

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: Fixed width
fr: Largeur fixe

en: Views content
fr: Contenu de la vue

en: Default classes
fr: Classes par défaut

en: - Use default -
fr: - Utiliser la valeur par défaut -

en: Custom classes
fr: Classes personnalisées

en: Media query
fr: Requête de média (media query)

en: Breakpoints
fr: Points-d'arrêts

en: Lazy load
fr: Chargement à la demande

en: Wheel
fr: Roue
