TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Focus
id: Fokus

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Node ID
id: ID Node

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: Navigation
id: Navigasi

en: Role
id: Peran

en: Last
id: Terakhir

en: Found
id: Ditemukan

en: Key
id: Kunci

en: Node title
id: Judul node

en: First
id: Pertama

en: Missing
id: Hilang

en: Live
id: Langsung

en: Select
id: Pilih

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Behavior
id: Perilaku

en: Direction
id: Arah

en: Per page
id: Per halaman

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: - Use default -
id: - Gunakan bawaan -

en: Custom classes
id: Kelas tersuai

en: Media query
id: Kueri media
